Holandia – dodatek na dziecko, tzw.kindertoeslag

Od nowego roku w Holandii można otrzymac dodatek na dziecko, tzw. kindertoeslag.

Kwota roczna, maksymalnie 994 euro, wypłacana jest przez Holenderski Urząd Podatkowy miesięcznie, tj. zaliczkowo, do rozliczenia się z tego dodatku pod koniec roku. Jeżeli dochód osoby zainteresowanej otrzymaniem tego dodatku wynosi w skali rodku do 29.413 euro, to może ubiegać się o ten dodatek. Jeżeli dochody są wyższe to kwota dodatku jest mniejsza. Górna kwota dochodów wynosi 46.700 euro rocznie.
Warunkiem otrzymania tego dodatku jest otrzymywanie zasiłku rodzinnego w Holandii. Urząd SVB wypłacający zasiłek rodzinny, automatycznie zgłasza każdą osobę do Holenderskiego Urzędu Podatkowego z wnioskiem o wypłacenie tego dodatku. Pamiętajmy jednak, iż w chwili zaprzestania pracy w Holandii, ten dodatek nam sie nie nalezy. O fakcie zaprzestania pracy należy zgłosić do Urzędu SVB prowadzącego zasiłki rodzinne.
Jednak w chwili ponownego podjęcia pracy na terenie Holandii dla holenderskiego pracodawcy czynności te można ponownie zgłosić i urząd będzie nadal wypłacał zasiłek rodzinny (SVB) oraz dodatek na dziecko (kindertoeslag) – Urząd Podatkowy.

Kancelaria Podatkowa Bean
www.bean.owo.pl
www.zasilek-holandia.com

Użytkownicy znaleźli nas wpisując:

  • dodatek do rodzinnego w holandii (46)
  • dodatek do rodzinnego holandia (31)
  • dodatek na dziecko w holandii (30)
  • dodatek do zasiłku rodzinnego w holandii 2012 (19)
  • dodatek do rodzinnego w holandi (17)

Add Comment